Strona główna arrow E-learning arrow Prowadzenie szkoleń i egzaminów arrow Rangelsoft EasyTrainer
 
Rangelsoft EasyTrainer

System EasyTrainer to przyjazny w obsłudze pakiet do sprawdzania wiedzy i prowadzenia egzaminów. Umożliwia prowadzenie testów w formie elektronicznej (na stanowiskach komputerowych) lub w formie drukowanej (posiada moduł drukowania zestawów testowych i szablonów poprawnych odpowiedzi). Pakiet wyposażony jest w moduł umożliwiający wygodne dodawanie i modyfikowanie bazy pytań. Na podstawie utworzonej wcześniej bazy pytań nauczyciel ma możliwość wygenerowania dowolnej liczby zestawów testowych zamkniętych lub otwartych.

Menu główne
Menu główne


Zestawy zamknięte
składają się z konkretnych, raz wylosowanych pytań, natomiast zestawy otwarte (tzw. strategie) zawierają wyłącznie definicje kryteriów losowania pytań i za każdym uruchomieniem takiego zestawu jest losowana inna grupa pytań. Niezależnie od tego kolejność pytań w zestawie oraz kolejność odpowiedzi w ramach konkretnego pytania jest dla każdego ucznia inna, co wyklucza możliwość przepisywania rozwiązań od osób z sąsiednich stanowisk. Dla każdego utworzonego zestawu można określić ponadto nieprzekraczalny czas przeznaczony na jego rozwiązanie.

Zarządzanie kategoriami pytań
Zarządzanie kategoriami pytań


Każdy wygenerowany zestaw może zostać wydrukowany lub uruchomiony w wersji elektronicznej. W tym drugim przypadku mamy możliwość wykorzystania dwóch trybów testowania: egzamin i trening. Różnica polega na tym, iż w przypadku treningu po zakończeniu czasu przeznaczonego na rozwiązanie test nie jest przerywany, ponadto użytkownik otrzymuje informacje o poprawności rozwiązania poszczególnych zadań na bieżąco, a nie dopiero po zakończeniu testu, co ma dodatkowy walor edukacyjny.
 

Edycja odpowiedzi
Edycja odpowiedzi
 

Pakiet wyposażony jest w moduł statystyk, pozwalający na przeglądanie wyników testów. W przypadku trybu administratora rozszerzony jest dodatkowo
o możliwość przeglądania wyników poszczególnych uczniów oraz w szereg funkcji analitycznych.
Wersja Professional pakietu wyposażona jest w moduł pracy sieciowej, pozwalający na prowadzenie egzaminu na wielu stanowiskach komputerowych i automatyczne zapisywanie wyników z poszczególnych stanowisk na komputerze administratora (nauczyciela).


Minimalne wymagania sprzętowe:

  • Procesor Pentium® lub zgodny
  • Windows® 98/NT/2000/ME/XP
  • 64 MB pamięci RAM
  • Napęd CD-ROM
  • 20 MB na dysku twardym


Ceny pakietu EasyTrainer (netto):

  • wersja Standard (jednostanowiskowa) – 299 zł
  • wersja Professional (sieciowa) – 899 zł