Strona główna arrow Publikacje elektroniczne arrow Tworzenie e-publikacji arrow Itelix Live-Book
 
Itelix Live-Book

Itelix Live-Book to narzędzie do tworzenia interaktywnych, multimedialnych publikacji elektronicznych. Bazą, która stanowi podstawę Live-Booka, jest
język HTML wraz z kaskadowymi arkuszami stylów (CSS). Program posiada wbudowany dwukierunkowy edytor HTML, znacznie upraszczający proces przygotowywania rozbudowanych dokumentów lub aplikacji. Z powodzeniem można używać programu także jako wizualnego edytora HTML.

Ekran startowy
Ekran startowy

Obszar roboczy edytora HTML podzielony jest na dwie części: w dolnej widnieje kod strony, a w górnej jej podgląd. Co ważne - edycji można dokonywać na obu częściach. W edytor wbudowane zostały także specjalne mechanizmy ułatwiające pracę nad publikacjami zawierającymi ramki.

Edycja kodu
Edycja kodu

Live-Book obsługuje wszystkie najważniejsze formaty multimedialne. Nieobca jest mu obsługa plików graficznych (BMP, WMF, EMF, GIF, GIF animowany, JPEG, PNG), plików wideo (AVI, MPEG), plików dźwiękowych (WAV, MP3, MID), plików Flasha (SWF) i AutoCADa (DXF). Co więcej, pliki DXF i SWF obsługiwane są interaktywnie, co oznacza, że obiekty zawarte w tych plikach można na przykład skalować i obracać.

Kreator albumów
Kreator albumów

Najważniejszą funkcją Live-Booka jest możliwość tworzenia kompaktowych publikacji w formacie pliku wykonywalnego. Program pozwala na stworzenie jednego wykonywalnego pliku, zawierającego wszystkie elementy wchodzące w skład publikacji, który można uruchomić na dowolnym komputerze pracującym pod kontrolą systemu Microsoft Windows. Publikacja będzie działała niezależnie od tego, czy w danym systemie jest przeglądarka plików HTML (i innych zawartych w prezentacji), czy nie. Istnieje także możliwość zapisania publikacji w formacie LBF, do odczytu którego niezbędne jest zainstalowanie darmowej przeglądarki Live-Book Reader, dostępnej zarówno w pakiecie jak i na stronach Itelix.

Opcje kompilacji
Opcje kompilacji

Live-Book pozwala na dokładne określenie okna, w którym wyświetlana będzie publikacja. Można wyświetlić ją na całym ekranie, jak też w dowolnie zdefiniowanym oknie. Dotyczy to zarówno publikacji zapisanej jako plik wykonywalny (.exe) jak i w formacie LBF.

Kreator prezentacji
Kreator prezentacji

Program posiada bardzo przydatne mechanizmy zabezpieczania publikacji. Wszystkie tworzone przez program publikacje są kompresowane i silnie szyfrowane z zastosowaniem najnowocześniejszych algorytmów. Publikację można zabezpieczyć w sposób uniemożliwiający jej odczyt przez niepowołane osoby (system haseł jednorazowych i grupowych), a także przypisać ją do jednego komputera, tym samym uniemożliwiając uruchomienie na innym sprzęcie (zabezpieczenie przed nieuprawnionym kopiowaniem). Dodatkowo można wyłączyć funkcję kopiowania tekstu do schowka i drukowania.

Przykładowa publikacja
Przykładowa publikacja

Live-Book posiada też bardzo rozbudowany język skryptowy o nazwie Live-Script, który pozwala zarówno na proste kontrolowanie wyświetlanych obiektów, zarządzanie plikami multimedialnymi, przyciskami i innymi aspektami działania prezentacji, jak też na stworzenie w pełni funkcjonalnej interaktywnej aplikacji, wyposażonej w takie elementy jak symulacje, animacje, raporty, "inteligentne" wyszukiwarki, testy itp.

Przykładowa aplikacja
Przykładowa aplikacja

Live-Book posiada ponadto rozbudowane mechanizmy tworzenia wydruków, raportów i zestawień. Dostępny jest moduł podglądu wydruku, moduł zaawansowanego przeszukiwania tekstu i inne.

Przykładowa publikacja
Przykładowa publikacja

Wszystko to razem czyni z Live-Booka doskonałe narzędzie do błyskawicznego tworzenia prezentacji multimedialnych, materiałów promocyjnych, katalogów produktów, książek elektronicznych, programów edukacyjnych, profesjonalnych publikacji elektronicznych itd.

Przykładowa publikacja
Przykładowa publikacja

Funkcjonalność systemu 

Live-Book to szybkie i wygodne narzędzie do tworzenia interaktywnych, multimedialnych publikacji elektronicznych. Najważniejsze cechy programu zostały przedstawione poniżej:

 • Kompilowanie projektów do formatu .EXE (pojedyncze pliki wykonywalne) lub .LBF. Pliki LBF mają niewielki rozmiar i mogą być otwierane za pomocą bezpłatnej przeglądarki Live-Book Reader. Dzięki kompilacji wszystkie pliki jakie chcesz zawrzeć w projekcie (HTML, rysunki, filmy itd.) są zawarte w pliku wygenerowanej publikacji.
 • Zaawansowane funkcje zabezpieczające, zapewniające ochronę Twojej publikacji w unikalny i wyjątkowy sposób. Wszystkie publikacje tworzone
  w programie Live-Book są kompresowane i szyfrowane z wykorzystaniem najnowocześniejszych algorytmów. Możesz zabezpieczyć swoją publikację hasłem lub wykorzystać mechanizm rejestrowania, pozwalający "przywiązać" kopię publikacji do komputera użytkownika, uniemożliwiając tym samym jej nieautoryzowane kopiowanie. Ponadto możesz wyłączyć funkcję kopiowania do schowka i drukowania.
 • Wydajna kompresja, redukująca rozmiar wygenerowanej publikacji.
 • Bardzo rozbudowany język skryptowy o nazwie Live-Script. Pozwala on zarówno na proste kontrolowanie wyświetlanych obiektów, zarządzanie plikami multimedialnymi, przyciskami i innymi aspektami działania publikacji, jak też na stworzenie w pełni funkcjonalnej, interaktywnej aplikacji, wyposażonej
  w takie elementy jak symulacje, animacje, raporty, "inteligentne" wyszukiwarki, testy.
 • Ustawianie wartości zmiennych globalnych języka Live-Script bezpośrednio w oknie Opcje projektu. Pozwala to na prostą i szybką zmianę wielu parametrów Twojej publikacji bez konieczności wprowadzania modyfikacji w kodzie.
 • Dokładne określanie wyglądu i rozmiarów okna, w którym wyświetlana będzie publikacja. Można wyświetlić ją na całym ekranie, jak też w dowolnie zdefiniowanym oknie. Dotyczy to zarówno publikacji zapisanej jako plik wykonywalny (.exe), jak i w formacie LBF.
 • Obsługę wszystkich istotnych elementów języka HTML, takich jak: ramki, style kaskadowe CSS, animacje Flash, animowane GIFy, elementy multimedialne, mapy itd. Daje to możliwość wykorzystania już posiadanych materiałów, a także ułatwia skorzystanie z wielu dostępnych na rynku narzędzi operujących na języku HTML.
 • Obsługę najważniejszych formatów multimedialnych: plików graficznych (BMP, WMF, EMF, GIF, GIF animowany, JPEG, PNG), plików wideo (AVI, MPEG), plików dźwiękowych, plików Flash (SWF) i AutoCAD (DXF).
 • Wsparcie dla bibliotek DLL z poziomu języka Live-Script.
 • Wbudowany kreator HTML pracujący w trybie WYSIWYG oraz unikalny interaktywny podgląd, znacznie upraszczający proces przygotowywania rozbudowanych dokumentów lub aplikacji. Live-Book posiada ponadto mechanizmy wspierające zarządzanie dokumentami zawierającymi ramki.
 • Szybki mechanizm wyszukujący dostępny w skompilowanej publikacji. Przeszukuje on całą publikację i prezentuje wyniki wyszukiwania w eleganckiej
  i przejrzystej formie.
 • Unikalna technologia dystrybucji zewnętrznych zasobów (format .LBR), pozwalająca na dostarczanie użytkownikom poprawek i uaktualnień Twojej publikacji w prosty i wygodny sposób.
 • Zaawansowane funkcje drukowania, pozwalające na tworzenie rozbudowanych raportów i wydruków.
 • Możliwość wyboru języka interfejsu przeglądarki z predefiniowanego zbioru lub stworzenia zupełnie nowego skryptu tłumaczącego.
 • Pełna zgodność z systemami Windows 95/98/ME/NT/2000/XP. 


Minimalne wymagania sprzętowe:

 • Procesor Pentium® III lub zgodny
 • Windows® 98/NT/2000/ME/XP
 • 128 MB pamięci RAM
 • Napęd CD-ROM
 • 50 MB na dysku twardym


Ceny pakietu Live-Book (netto):

 • licencja komercyjna (na pojedyncze stanowisko) – 399 zł
 • licencja edukacyjna (na pracownię komputerową) – 699 zł


Do pobrania: