Strona główna arrow Systemy e-learningowe i egzaminacyjne
 
Systemy e-learningowe i egzaminacyjne

Systemy e-learningowe i egzaminacyjneNauczanie na odległość (Distance Learning) staje się obecnie coraz częściej wykorzystywanym elementem dydaktycznym podczas organizacji zajęć, kursów i wszelkiego rodzaju szkoleń. E-learning z kolei polega na przekazywaniu wiedzy za pomocą nośników elektronicznych i jest jedną z odmian nauczania na odległość.

Ten sposób nauczania w dobie Internetu i rozwiniętych technik informatycznych wzbudza coraz większe zainteresowanie, które przekłada się na praktyczne zastosowania.

E-learning pozwala w skuteczny (zachowując wysoką wartość merytoryczną prowadzonych szkoleń), prosty i co najważniejsze tani sposób kształcić równocześnie wiele osób, które mogą znajdować się w różnych, często odległych lokalizacjach.

Systemy e-learningowe i egzaminacyjne
Nauczanie na odległość, a także narzędzia e-learningowe są coraz skuteczniejsze i coraz częściej wykorzystywane przez uniwersytety, szkoły i przedsiębiorstwa. Również coraz więcej osób rozpoczyna swoją przygodę z nauczaniem na odległość, aby podnieść swoje kwalifikacje i móc konkurować na coraz bardziej wymagającym rynku pracy. Dzięki e-learningowi mogą oni przeznaczyć część swego wolnego czasu (po powrocie do domu) na dodatkowe szkolenia, na które nie mieliby możliwości uczęszczania
w tradycyjny sposób czy też w ramach normalnych godzin pracy.

Wdrożenie systemu e-learningowego umożliwia zaoferowanie swoim klientom dostępu do wiedzy w sposób nowoczesny, interaktywny, skuteczny, a jednocześnie pozwala ustalić koszty szkolenia na akceptowalnym dla odbiorcy poziomie.

 


Korzyści z e-learningu

Zastosowanie systemów e-learningowych pozwala na:

 • Obniżenie kosztów szkoleń
 • Prowadzenie szkoleń na odległość
 • Prowadzenie szkoleń on-line (kiedy uczestnicy jednocześnie uczestniczą w szkoleniu),
  bądź też umożliwienie korzystania ze szkolenia w dowolnie wybranym przez uczestnika czasie
 • Personalizowanie dostarczanych materiałów dla poszczególnych osób lub grup
 • Wprowadzenie wielu form przekazu (np. przekazy multimedialne)
 • Zarządzanie całym procesem nauczania
 • Bieżące kontrolowanie postępów uczestników przez nich samych i przez prowadzących
 • Prowadzenie konsultacji indywidualnych lub w ramach pszczególnych grup


Systemy e-learningowe oprócz zastosowania ich do nauczania na odległość, mogą być również wykorzystywane do wspierania konwencjonalnych metod szkolenia i prowadzenia zajęć. Systemy te mogą być wykorzystane jako uatrakcyjnienie szkoleń i sposób na przekazanie dodatkowego materiału.

 

Oferta

Firma Itelix Investment Sp. z o.o. ma duże doświadczenie w zakresie przygotowywania specjalizowanych rozwiązań e-learningowych. Możemy pochwalić się realizacją kilku różnych systemów e-learningowych, przeznaczonych do odmiennych zastosowań, dla firm takich jak: Centralny Instytut Ochrony Pracy (kursy z zakresu BHP), Grupa IMAGE sp. z o.o. (kursy z zakresu nauki jazdy), Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne (kursy uzupełniające do programu szkoły podstawowej i gimnazjum), Wydawnictwo Prawnicze LexisNexis (systemy sprawdzania wiedzy), Europejska Akademia Planowania Finansowego (kursy z zakresu finansów). Każde ze wspomnianych wdrożeń charakteryzowało się nieco innym zakresem funkcjonalnym z uwagi na stawiane przed nim zadania i w związku z inną grupą docelową. W jednych nacisk był położony na maksymalną prostotę interfejsu i łatwość obsługi czy też bogactwo elementów multimedialnych, w innych na możliwość śledzenia wyników i postępów uczestników. W jednym z wymienionych wdrożeń wymogiem była z kolei praca na bardzo rozbudowanych materiałach hipertekstowych. 

Oferujemy możliwość wdrożenia systemu e-learningowego, który będzie dostosowany precyzyjnie do Państwa potrzeb, realizując w pełni wszystkie stawiane przed nim cele. W ramach wdrożenia możemy zaoferować w szczególności:

 • analizę potrzeb firmy (przygotowanie raportu dotyczącego zakresu szkoleń, ich tematyki i liczebności uczestników)
 • integrację systemu e-learningowego z istniejącymi w firmie systemami
 • przygotowanie i dodanie nowych narzędzi do systemu
 • dostosowanie systemu do specyficznych scenariuszy prowadzenia zajęć
 • wsparcie procesu przygotowania szkoleń lub też przygotowanie ich na zlecenie