Strona główna arrow E-learning arrow Systemy prezentacyjne arrow Luidia eBeam
 
Luidia eBeam

Zestaw eBeam Whiteboard
Zestaw eBeam Whiteboard
eBeam 3 firmy Luidia to urządzenia pozwalające na przekształcenie dowolnej tablicy suchościeralnej lub innej płaskiej powierzchni w cyfrową przestrzeń roboczą. Przystawki eBeam są wyposażone w przyssawki, które pozwalają łatwo umieścić je na dowolnej tablicy suchościeralnej.


Urządzenia eBeam pozwalają na pracę w dwóch trybach: samokopiującym (tylko eBeam Whiteboard) lub interaktywnym.


Pozwalają m.in. na zapisywanie w podłączonym do urządzenia komputerze rysunków, komentarzy i dowolnych notatek tworzonych bezpośrednio na tablicy i poddawaniu ich dalszej obróbce na potrzeby uczestników spotkania lub umożliwiają "sterowanie" dowolnymi aplikacjami bezpośrednio na tablicy, za pomocą specjalnego wirtualnego pisaka pełniącego rolę myszki.  


Tryb samokopiujący
pozwala na drukowanie, zapisywanie w plikach PDF lub wysyłanie pocztą elektroniczną tekstów i rysunków utworzonych na tablicy przy pomocy kolorowych pisaków suchościeralnych.

Wykład bez konieczności notowania
Wykład bez konieczności notowania


Tryb interaktywny
wymaga posiadania dowolnego projektora multimedialnego. Pozwala na obsługę dowolnych aplikacji przy pomocy pisaka elektronicznego emulującego myszkę, a także umożliwia nanoszenie notatek i komentarzy na ekranach prezentacji wyświetlanych na ekranie. Podobnie jak w trybie samokopiującym rysunki wykonywane na ekranie, a także całe ekrany z naniesionymi notatkami możemy zapisać i poddawać dalszej obróbce w komputerze.

Praca z projektorem
Praca z projektorem

W skład zestawu Luidia eBeam Whiteboard wchodzi urządzenie eBeam, komplet 3 specjalnych kolorowych pisaków suchościeralnych, wirtualny pisak zastępujący myszkę w przypadku pracy w trybie interaktywnym, dwufunkcyjna gąbka, pracująca zarówno w trybie suchościeralnym, jak i interaktywnym oraz płyta CD-ROM z oprogramowaniem pozwalającym na wszechstronne wykorzystanie urządzenia.  


Dzięki dołączonemu oprogramowaniu eBeam pozwala zapisywać Twoje notatki we wszystkich popularnych formatach (jpeg, gif, tiff, html, pdf, esp, bmp, wbd). Szczególnie atrakcyjnym formatem jest wektorowy, a dzięki temu w pełni skalowalny PDF. Można je wysyłać pocztą elektroniczną, faksem lub wydrukować. System eBeam pozwala ponadto na dzielenie się pomysłami zanotowanymi na tablicy poprzez Internet (w czasie rzeczywistym) lub przy pomocy programu Microsoft Netmeeting.

Zestaw eBeam Projection
Zestaw eBeam Projection
 

Urządzenie eBeam występuje w dwóch wersjach - z kablem USB lub z bezprzewodowym interfejsem Bluetooth.


Przystawki eBeam to niezastąpione narzędzia do prowadzenia prezentacji na najwyższym poziomie, których nie może zabraknąć w żadnej nowoczesnej sali wykładowej lub konferencyjnej. Stanowią doskonałą alternatywę dla bardzo drogich tablic interaktywnych, oferując jednocześnie dodatkową ważną cechę - można je łatwo zdemontować z tablicy i przenieść w inne miejsce.


Do przystawki eBeam 3 Whiteboard oferujemy dodatkowo eBeam Projection Companion Kit. W skład zestawu wchodzi specjalny pisak przeznaczony do użycia wyłącznie w trybie interaktywnym (cieńszy i poręczniejszy niż pisaki dedykowane do pracy w obu trybach) oraz dodatkowe oprogramowanie zwiększające wygodę korzystania z trybu interaktywnego (posiada duży, wygodny i intuicyjny panel sterujący) oraz oferujące dodatkowe funkcje m.in. rozpoznawanie tekstu wpisywanego odręcznie, dostosowywanie funkcji panelu sterującego do aktualnie obsługiwanej aplikacji (dotyczy to m.in. pakietu Microsoft Office).Zastosowania

1. Wykład bez konieczności notowania

Wykładowca używający eBeam skupia uwagę słuchaczy na przekazywanych przez siebie wiadomościach, ponieważ słuchacze nie muszą martwić się o notatki. Prezenter nie czeka, aż wszyscy zanotują. Całość wykładu może zostać zapisana na dysku w większości podstawowych formatów graficznych np. bmp, jpg, gif, tiff, a także w formie publikacji elektronicznych - PDF lub HTML. Prowadzący może przesłać treść swojego wykładu faksem lub przez Internet jako załącznik do poczty elektronicznej, słuchacze mogą otrzymać notatki z wykładu na konto e-mail lub dostaną gotowy wydruk po wykładzie. Polecenie drukowania uaktywnia się bezpośrednio na tablicy dzięki naklejanemu paskowi skrótów.

Wykład bez konieczności notowania
Wykład bez konieczności notowania

2. Wykład w dużej sali

Słuchacze z ostatnich rzędów auli mogą mieć problemy z dojrzeniem notatek wykładowcy. Dzięki zastosowaniu eBeam wraz z projektorem multimedialnym prowadzący notuje na zwykłej tablicy i wyświetla obraz na dużym ekranie. Może też wyświetlić obraz ze swojej tablicy w kilku salach jednocześnie prowadząc wykład dla wielu słuchaczy na raz.


3. Zdalne nauczanie lub telekonferencja

Możesz przekazywać swoje pomysły i wiadomości przez Internet. Rysujesz i piszesz na tablicy, a zdalni użytkownicy oglądają Twoje notatki w czasie rzeczywistym. Mogą oni również dodawać komentarze na ekranach swoich komputerów i komunikować się z innymi osobami poprzez funkcję cz@t (IRC).
Za pomocą oprogramowania eBeam możesz aktywnie uczestniczyć w sieciowym spotkaniu eBeam lub użyć zwykłej przeglądarki WWW.

Zajęcia interaktywne
Zajęcia interaktywne

4. Prezentacje z użyciem projektorów cyfrowych

Jeśli wyświetlisz obraz z projektora cyfrowego na tablicę z eBeam będziesz mógł otwierać dowolne aplikacje bezpośrednio na niej, używając wirtualnego pisaka symulującego myszkę. W szybki sposób skalibrujesz "myszkę" i aktywny ekran na tablicy gotowy. Oprogramowanie pozwala edytować komentarze pisakiem eBeam na wcześniej przygotowanym pliku graficznym (jpg, bmp, html, tiff) lub prezentacji PowerPoint. Prezentacja z użyciem "myszki" eBeam może zostać udostępniona użytkownikom w sieci komputerowej.


5. Kopiowanie i wklejanie notatek

Możesz kopiować i wklejać swoje notatki eBeam do wielu popularnych aplikacji np. Word, Excel, PowerPoint, Corel. 


6. Microsoft Netmeeting

Jeśli używasz Microsoft Netmeeting do spotkań z użytkownikami w Internecie, eBeam będzie wspaniałym uzupełnieniem treści przesyłanych informacji.


7. Kolorowa grafika komputerowa

Rysunek, który tworzysz na białej tablicy automatycznie pojawia się na ekranie komputera. Zbędne elementy rysunku wymazujesz gąbką eBeam zarówno
z tablicy jak i z ekranu komputera. Gotowy rysunek zapisujesz w dowolnie wybranym formacie (JPEG, GIF, TIFF, HTML, PDF, ESP, BMP, WBD).Ceny urządzeń Luidia
eBeam (netto):

  • Zestaw eBeam 3 Whiteboard z interfejsem USB – 2499 zł
  • Zestaw eBeam 3 Projection z interfejsem USB – 2449 zł
  • Zestaw eBeam 3 Whiteboard z łączem Bluetooth – 3799 zł
  • Zestaw eBeam 3 Projection z łączem Bluetooth3699 zł
  • Zestaw interaktywny eBeam Projection Companion Kit 549 zł


Przy większych zamówieniach oferujemy atrakcyjne rabaty.
Proponujemy ponadto korzystny leasing w procedurze uproszczonej (bez zaświadczeń
i zbędnych formalności).